СРЕДСТВО ЗА НЕГА НА ШЕПИ

Шифра: 564
  • 190 ден
    Unit price per 
  • Заштеди 46 ден
Доставата ќе биде пресметана при наплаќање.


Средство за нега на шепи

Средството за нега на шепи ги штити шепите на вашето милениче. Ја одржува природната еластичност на кожата и спречува да стане тврда и воспалена, исто така спречува и рапукување на кожата и шепите. Се препорачува да се користи во зима како заштита од мраз, сол и песок, но и преку целата година за пешачење на непријатни површини. Со прскање се обезбедува еластичност, водоотпорност и добра заштита. Во случај на подолги прошетки се препорачува повеќе нанесувања.

Начин на употреба: Да се потресе пред употреба. Прснете еднаш или два пати на шепите на миленичето на одалеченост од 20цм, во зависност од големината на шепите.

Состојки: Дејонизирана вода, глицерин, минерални масла, хидроген, кастор масло, восок, д-пантенол, парфем, алое вера

Paw Care Spray

  • for dogs and cats
  • protects paws and pads
  • with beeswax and aloe vera

 
 
Item no.
Properties
RSP

Paw Care Spray
2572
Contents: 50 ml
-

Препорачуваме